Dažnas žmogus gyvenantis nuosavame name turi didelę palėpę, kurios patalpas išnaudoja nebereikalingų daiktų, kuriuos gaila išmesti, laikymui. Šiandien vis daugiau palėpių atlieka nebe daiktų laikymo funkcijas, o erdvaus miegamojo ar darbo kambario. Šviesios spalvos ir stoglangiai – tai raktas į šviesią palėpę, kuri gali tapti jūsų mylimiausia vieta namuose. Galite likti nustebę kaip geras apšvietimas ir saulė gali pakeisti palėpės erdvę, nuotaiką bei šilumą ir jūsų motyvaciją ir idėjas šių patalpų panaudojimui. Tačiau nežinantiems kaip išnaudoti patalpas tinkamiausiai, suteiksime keletą idėjų.
Nuo darbo iki poilsio
Prieš apsisprendžiant kaip išnaudosite patalpas reikia gerai apmąstyti kokios erdvės jums trūksta namuose. Ar turite erdvę, kurioje netrukdomai galėtumėte dirbti ar ilsėtis? Gal jums trūksta vietos jūsų miegamajame? O gal atvykus svečiams tenka sukti galvą kur visiems miegoti? Atsiminkite, kad palėpės patalpos didelės ir jos gali išspręsti šias problemas. Skyrę daugiau savo laiko ir lėšų iš palėpės galite padaryti netgi porą kambarių taip maksimaliai išspręsdami problemas.
Dažniausiai palėpės pataltų išnaudojimo pasirinkimu tampa miegamojo funkcija. Ir išties tai yra gera idėja išnaudoti patalpas. Palėpė šiandien yra daugumos žmonių poilsio vieta, todėl įsikūrus jaukų ir erdvų miegamąjį gali būti gera idėja. Netradicinės sienos, didelės erdvės bei stoglangiai virš lovos gali kiekvieną rytą ir naktį atverti nuostabų vaizdą tiesiai į dangų ir nuraminti ar suteikti įkvėpimo.
Jei turite vaikų, kurie sparčiai auga ir net gyvena viename kambaryje, galbūt laikas įrengti atskiras patalpas jiems? Paauglystėje daugelis jaunimo nori turėti savo atskiras erdves patalpas, nori gauti privatumą, tad palėpė yra puiki vieta įgyvendinti šią svajonę. Įrenkite savo paaugliui atskirą erdvę.
Taip pat palėpė gali tapti puikiu darbo ar poilsio kambariu. Jaukiai krentanti šviesa, plačios erdvės padeda atsipalaiduoti ir susikaupti, todėl patalpos tiks tiek poilsiui ir ramiam knygos skaitymui ar tiesiog meditacijai, tiek ir darbui. Mat moksliškai įrodyta, kad daugiau idėjų žmogui kyla būtent didesnėse erdvėse, mat tai psichologiškai įtakoją minčių išlaisvinimą – žmogus jaučiasi laisvesnis, ramesnis ir kūrybiškesnis.